Paylaş : Facebook   Twitter  
Butik Mardin Turu | 09 Haziran 2017 Hareketli, 2 Gece 3 Gün ( Mardin , Midyat , Savur , Dara ) 599 TL !


599 TL
40 %
indirim
399 TL
kazancınız
998 TL
orjinal fiyat


Beğen :
 

 

 

 

TUR PROGRAMI

 

1.Gün (09 Haziran Cuma)

 

Sabiha Gökçen Havaalanı Pegasus Havayolları İstanbul – Mardin saat 06:30 veya Atatürk Havalimanı THY saat 06:20‘de Mardin’e uçuyoruz. Saat 08:20 ‘de Siz değerli konuklarımızı sabah Mardin hava alanında bölge insanın sıcak konuk severliği ile karşılıyoruz. Geziboyunca kullanacağımız aracımıza geçip Mardin merkeze geçiyoruz. İlk gezi durağımız Mardin yamaçlarında Mezopotamya ovasına hakim bir noktada inşa edilmiş olan ve döneminin de en büyük eğitim yuvalarından olan Kasimiye Medresesi olacaktır. Detaylı bir medrese gezisi sonrası kendinizi zaman tünelinde hissedeceğiniz tarihi Mardin sokaklarında güzel bir yürüyüş yapıyoruz. Sırasıyla Kırklar kilisesi, Mardin müzesi, Latifiye cami Protestan kilisesi, Ulu cami, revaklı çarşıyı ziyaret ediyoruz. Yaklaşan öğle saatlerine doğru konaklayacağımız butik otele geçip kısa bir mola ile birlikte yerleşiyoruz. Öğle yemeğimizi Yusuf ustada cevizli kebap menüsü ile alıyoruz. Yemek sonrası eski ptt binası, sabancı müzesi ve tarihi abbara geçitlerini gezip detaylı bilgiler ediniyoruz. Daha sonra günün yorgunluğunu atmak ve dinlenmek için siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğimizi yine Mardin mutfağına özgü zengin bir menü ile alıyoruz. Yemek sonrası sizlere sunacağımız alternatifler doğrultusunda gecemize devam ediyoruz.

 
2.Gün 10 Haziran Cumartesi
 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimize bütün heyecanı ile devam ediyoruz. İlk durağımız 650 yıl boyunca dünyada ki bütün Süryanilerin Merkez patrikliğini yapmış olan Deyrulzafaran manastırı olacaktır. Daha sonra kendimizi Mezopotamya ovasının sonsuzluğuna bırakarak bölgenin Efes'i olarak adlandırdığımız Dara antik kentine varıyoruz. Kentin girişinde bizlere sunulacak olan buz gibi naneli köy ayranımızı yudumlayıp gezimize başlıyoruz. Necrepol alanını, devasa su kanallarını, yer altı su sarnıçlarını, şehrin agorası ve taş köprüleri sırasıyla gezip rehberimizden detaylı bilgiler ediniyoruz. Kentin birbirinden güzel çocukları ile çekeceğimiz hatıra fotoğrafları sonrası buradan ayrılıp tarihi İpek yolu üzerinden gezimize devam ediyoruz. Sonraki durağımız buz gibi suyun aktığı beyaz su vadisi oacaktır. Çağ çağ deresinin kenarında vereceğimiz yemek molası ile birlikte ayaklarımızı suya koyup hem dinleniyoruz hem de öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası değişik mimarisi ie Süryani Kafro köyünü ziyaret ediyoruz. Köy içinde ki gezimiz sonrası yine Mardin'de nufusları oldukça azalmış olan ve Mezopotamya'nın önemli bir rengi olan Ezidi köyünü ziyaret ediyoruz. İnançları, kültürleri, gelenekleri hakkında detaylı bilgiler ediniyoruz. Daha sonra Midyat ilçemize geçiyoruz. Tarihi Midyat sokakları ve Devlet konuk evini ziyaret ediyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru Mardin'e konakladığımız otele geri dönüyoruz.
 
 
 
 
 
3.Gün 11 Haziran Pazar
 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gezimizin son gününde yönümüzü Mardin şehir merkezinin bir minyatürü gibi olan Savur ilçemize geçiyoruz. Yemyeşil doğası ile bizlere güzel bir görsel şölen de sunacak olan ilçemizde ilk önce Kıllıt Süryani köyünü ziyaret ediyoruz. Zamanında onbinlerce insanın ikamet ettiği ve hıristiyanlık inancının her üç mezhebinin de kilisesinin yan yana durduğu köyün terk edilmiş hali içimizi burkacaktır. Daha sonra Savur ilçemizin merkezine geçip tarihi sokaklarında güzel bir gezinti yapıp Hacı Abdullah bey konağı ve Savur'un önde gelen ailesi Erdem ailesinin konağını ziyaret edip misafir olacağız. Öğle saatlerine doğru perili bahçeye geçip güzel ve dinlendirici bir ortamda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Mardin merkeze geçiyoruz. Son alışverişlerimiz için siz değerli konuklarımıza serbest zaman veriyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru uçak saatimizin uygunluğuna göre siz değerli misafirlerimiz ile Mardin havaalanına hareket ediyoruz. Uçuşumuz saat 18:25 ‘te THY TK-2677 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul Atatürk havaalanına . Tahmini varış zamanı saat 20:40 olacaktır. Mardin’e gösterdiğiniz ilgi ve desteğe teşekkür ediyoruz .

 

OTEL BİLGİSİ:
 
Mardin / Şahtana Konağı / PTT Binası , İzala Butik Otel v.b

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
 
 • Hava alanı transferleri ve tur esnasındaki ulaşımlar
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Belirtilen otel standartlarında 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 
 • Uçak Biletleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Cercis Murat Konağı müzikli akşam yemeği
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Bahşişler
 • Otel ekstraları

 

 NASIL FAYDALANABİLİRİM


 

Rezervasyon gerekmektedir. Tel : 0(216) 360 59 48  ,  0(549) 240 49 81

 • 09 Haziran 2017 Hareketli turda geçerlidir .
 • Kredi Kartlarına 9 Taksit İmkanı .
 • Fiyata dahil olan ve olmayan hizmetler, önemli bilgiler için lütfen detaylar bölümünü inceleyiniz.
 • Acenta yeterli doluluk sağlanmadığı taktirde tur tarihlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turların kalkması için minimum 15 kişi olması gerekmektedir.
 • Tek kişi farkı 700 TL. 0-2 Yaş 150 TL + zorunlu hizmetler şeklindedir. Tek kişi ve çocuk bilgilerinin rezervasyon sırasında bildirilmesi gerekmektedir.
 • Hizmeti satın alıp sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.
 • Hizmet kodunuz  satın alma işleminiz sonrasında  e-posta adresinize gönderilecektir.
 • Gelen hizmet kodunu yazdırmanız veya kaydetmeniz ,rezervasyon sırasında belirtmeniz, yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
 • E-posta adresinize mail gelmediğini düşünüyorsanız "Spam","Junk" ya da "Önemsiz" adlı mail kutularına bakınız.
 • Dilediğiniz anda "Hesabım" linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz.
 • Bu tur TURSAB A yetki belgesine sahip (A-1493) Kaliru Turizm tarafından organize edilmektedir.

Fonipon
-
- İstanbul
(216) 360 59 48
 
%33

Mardin Urfa Turu | 3 Gece 4 Gün Yarım Pansiyon Butik Otel’de...
999 TL   1.491 TL
%35
 

Butik Şanlıurfa Turu | 13 Ekim 2017 Hareketli, 2 Gece 3 Gün ...
799 TL   1.229 TL
© 2012 Fonipon Tüm hakları saklıdır .
Bu sayfayı ziyaret ettiğinizde kullanım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız .

Tasarım & Programlama : Deltapro