Fırsatınızı Seçin!

18 Ekim 2017 Hareketli Meksika & Küba Turu 2-3 Kişilik Odalarda Kişi Başı Konaklama

Değeri
11.773 TL
7.299,00 TLHemen Al
 
04 Aralık 2017 Hareketli Meksika & Küba Turu 2-3 Kişilik Odalarda Kişi Başı Konaklama

Değeri
11.773 TL
7.299,00 TLHemen Al
 
20 Aralık 2017 Hareketli Meksika & Küba Turu 2-3 Kişilik Odalarda Kişi Başı Konaklama

Değeri
11.773 TL
7.299,00 TLHemen Al
 


Kapat
 
 
Paylaş : Facebook   Twitter  
Meksika Küba Turu | Sonbahar & Kış Dönemini Kapsayan, 8 Gece 10 Gün Konaklamalı, Air France İle Ulaşım, Tüm Transferler ve Türkçe Rehberlik Hizmetleri Dahil Sadece 7.299 TL! ( Ekim - Aralık 2017 arasında belirtilen tarihlerde ) * Tarih bilgisi için lütfen hemen al butonunu tıklayınız !


7.299 TL
38 %
indirim
4.474 TL
kazancınız
11.773 TL
orjinal fiyat


Beğen :
 

 

 

TUR PROGRAMI

 

1.GÜN ISTANBUL PARIS- MEXICO CITY 06:15 08:55 // 11:00 15:50
 
 
Atatürk Havalimanı DIŞ HATLAR gidiş terminali EJDER TURIZM standında saat 03:30’da görevli personel ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben AIR FRANCE Havayollarının tarifeli seferi ile 06:15’de PARIS aktarmalı MEXICO CITY uçuşu, 15:50’de varışı takiben havalimanında karşılanıyor ve otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Akşamüstü dileyenler için EXTRA tur. Geleneksel kıyafetleri ile Mariachi sokak müzisyenlerinin toplandıkları Garibaldi Meydanı´nda yemekli show. (50€) Geceleme otelimizde.
 
 
OTELİMİZ: Holiday Inn Express 3* vb.
 
 
 
2.GÜN MEXICO CITY TURU
 
 
Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı alıyoruz.. Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..(YARIM GÜNLÜK) 
 
Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi. Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı.. Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Turumuzun bitiminde otelimize dönüş. Öğleden sonra EXTRA TUR Teotivakan Piramitleri turu...
 

(ÖĞLE YEMEKLİ tur- 65€)

 

Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan”a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı; Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz. Turumuz öğle yemekli olacaktır. Tur bitimi şehire geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

 

3.GÜN MEXICO CITY /CANCUN 08:30 10:25

 

Sabah kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz CANCUN uçuşumuz saati 08:30, CANCUN varışımız 10:25. Önce özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılıyor. Serbest günümüz olacak. Arzu eden misafirlerimiz için EXTRA TEKNE YÜZME TURU.


EXTRA TUR | ISLA MOHARES YÜZME TURU - 65€-

 

Cancun Yet limanından Yerel rekneler ile sahili ve plajları ile meşhur Mohares adasına geçiyoruz, burdan da yüzme turları düzenleyen teknelere yerleşiyoruz. Cancun Plajlarında güzel ve keyifli bir gün bizi bekliyor. ÖĞLE YEMEĞİ (BALIK ) menü tura dahildir.

 

Otelimiz: Cancun One Hotel 3* vb.

 

 

4.GÜN CANCUN| CHICHEN ITZA MAYA TURU

 

Sabah çok erken alacağımız kahvaltıyı takiben EXTRA TUR (100€) 

 

Vakit kaybetmeden Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir Chichen Itza‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı Chac Mool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Turumuz sonrası ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Chichen Itza gezisinin ardından ünlü tatil merkezi Cancun’a hareket. Cancun Havalimanına geçiyoruz ve Mexico City uçuşumuzu yapıyoruz. Akşam saatlerinde varışımızı takiben, otelimize geçiyoruz.


5.GÜN CANCUN-HAVANA [KÜBA] 08:10 10:20

 

Öğle saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden hareket ederek Havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Akşam saatlerinde varış.. Alanda karşılama ve CASA PARTICULAR - KÜBA PANSİYON TİPİ ÖZEL EVLER'e geçiyoruz. [ Kişi grup sayılarına göre odalarımız tek bina da olmayacaktır, aynı cadde-semt dahilinde, rehberimiz ilgili dağıtmayı yapıyor- Bazı evler Müstakil Binalarda bazen Apartman dairesi konseptinde oluyor – Havana da kahvaltı servisleri seçilmiş özel restoranda hep birlikte gruba veriliyor ] ÖĞLEDEN SONRA ŞEHİR TURUMUZ VAR.

 

HAVANA ŞEHİR TURU - ÖĞLE YEMEKLİ TUR

 

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz… Geceleme evlerde.

 

6.GÜN TRINIDAD – SANTA CLARA(CHE) EXTRA TURU

 

[BUGÜN SERBEST GÜNÜMÜZ..ARZU EDENLER İÇİN 1GECE / 2GÜN SÜRECEK TRINIDAD KONAKLAMALI BİR TURUMUZ OLACAK ] Katılmayanlar Havana'da konaklıyor.

 


 

EXTRA TUR / ALTERNATİF GEZİ PLANI (1 GECE / 2 GÜNLÜK PROGRAM)

 

6.GÜN: CIENFUEGOS –TRINIDAD-SANTACLARA TURU

 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbestgün.. Arzu edenler için EXTRA TUR. 

 

(Bu turumuz 1 Gece konaklamalıdır - Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yaşabileceğiniz CASA PARTICULAR yani EV konaklamasıdır. Kübalı ailelerin pansiyon olarak işlettiği kendi evlerinde kalma ve aynı atmosferi paylaşma imkanımız olacak. Trinidad ‘da konaklanacak.) 

 

Bugün ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor, ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız, turumuzun sonunda bir gece konaklayacağımız ''CASA PARTICULAR'' Kübalı ailenin evine gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalarıdr, grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp, bu geceyi gerçek Küba atmosferinde, hareketli sokaklarında geçireceğiz.

 

7.GÜN: SANTA CLARA -HAVANA HAVALİMANI TRANSFERİ

 

Sabah çok erken saatlerinde kahvaltı sonrası saat 07:30'da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor... Merkezi Küba’nın başkentine hareket.. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız.. Burası, hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. SANTA CLARA kent merkezini, tarihi zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra ÖĞLE YEMEĞİ servisini yerel bir restoranda alacağız, turun sonunda Havana ‘ya döneceğiz. Geceleme Havana'da.

 

*Bu turumuzda 1 GECE CASA PARTICULARDBL ODA konakalama + 2 Öğle yemeği + Tüm ziyaretler + Rehberlik Hizmeti Dahil Kişi Başı 199 € dur. (1Gece / 2Gün)

 


 

8.GÜN PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

 

Kahvaltı sonrası EXTRA TURUMUZ var. Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli - tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu (95€). Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. 

 

9.GÜN HAVANA-AMSTERDAM 16:35

 

Bugün çıkış yapıyoruz.. Saat 14:00'de havalimanında olmamız gerekli. Bunun için saat 13:00 gibi Havalimanına transferimiz yapılıyor ve saat 16:35'de KLM Havayolları ile AMSTERDAM uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Geceleme uçakta.

 

10.GÜN AMSTERDAM-ISTANBUL 11:44 15:55

 

Saat 15:55'de İstanbul’a varış - Gezimizin sonu…

 

 

Fiyata Dahil Hizmetler:

 

 • Air France/KLM Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri [ UÇUŞ SAATLERİ AYLIK OLAREAK GÜNCELLENEBİLİR! BİLET KESİLMEDEN SAATLERİTEYİD EDİNİZ]
 • Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.
 • 2 gece Mexico City/ 2 Gece Cancun /4 Gece Havana Toplam : 8 Gece
 • Programda belirtilmiş yemekler DAHİLDİR.
 • KÜBA - Havana’da EVLERDE KONAKLAMA -Kahvaltı servisi vardır.
 • TÜM TRANSFERLER + Türkçe rehberlik hizmeti+ HAVANA +MEXICOCITY ŞEHİR TURU.
 • Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 

 • Küba Vize ücreti (50 €) NOT: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler ve EXTRA TURLAR.
 • MEKSIKA VİZESİ ( Yeşil Pasaport sahipleri için 36 USD dir. Parmak izi alınarak 1 günde çıkartılmaktadır. Normal Pasaport sahipleri ve de ABD vizesi olanlar Vizesiz seyahat ederler. Normal Pasaport sahipleri - için Online form doldurup 5 dk da giriş kağıdını şirketimiz temin etmektedir - Ücretsiz)
 • Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)
 • TURUMUZUN YEREL SERVISLER - REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ - Kişi Başı : 70€'dur. Bu ücret Turun 1.günü çıkışta toplanır ve Küba ‘ya yollanır (grup ile birlikte)

 

 NASIL FAYDALANABİLİRİM



Rezervasyon gerekmektedir. Tel : 0(216) 360 59 48,  0(549) 240 49 81


 • 18 Ekim ve 04-20 Aralık 2017 Hareketli turlar için geçerlidir.
 • Kredi kartlarına 9 taksit imkanı.
 • Fiyata dahil olan ve olmayan hizmetler, önemli bilgiler için lütfen detaylar bölümünü inceleyiniz.
 • Zorlayıcı Sebep (Force Majeure) haricinde Flash Promosyon turlarımızda iptal ve iade yapılamamaktadır
 • Firmamız, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Hizmetten faydalanabilmek için en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuzun olması gerekmektedir.
 • Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Hizmeti satın alıp sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.
 • Hizmet kodunuz  satın alma işleminiz sonrasında  e-posta adresinize gönderilecektir.
 • Gelen hizmet kodunu yazdırmanız veya kaydetmeniz ,rezervasyon sırasında belirtmeniz, yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
 • E-posta adresinize mail gelmediğini düşünüyorsanız "Spam","Junk" ya da "Önemsiz" adlı mail kutularına bakınız.
 • Dilediğiniz anda "Hesabım" linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz.

Fonipon/ EJD
-
- -
(0216) 360 59 48
 
%35

Güney Amerika Turu | 05 Aralık 2017 Hareketli, Brezilya ve A...
7.299 TL   11.229 TL
%40

Küba Turu | Yılbaşı , Sömestre Dönemini Kapsayan, 7 Gece 9 G...
5.459 TL   9.098 TL
© 2012 Fonipon Tüm hakları saklıdır .
Bu sayfayı ziyaret ettiğinizde kullanım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız .

Tasarım & Programlama : Deltapro