Paylaş : Facebook   Twitter  
Toskana Turu | 19 Mayıs 2017 Hareketli Pisa , Bologna ve Floransa’yı Kapsayan, Bologna Gidiş - Bologna Dönüş, 3 Gece 4 Gün Konaklamalı , THY ile Ulaşım , Rehberlik ve Şehir Turları Dahil 1.599 TL !


1.599 TL
30 %
indirim
685 TL
kazancınız
2.284 TL
orjinal fiyat


Beğen :
 

 

 

Detaylar


 

TOSKANA TURU

“FLORANSA (3)”

BOLOGNA VE FLORANSA ŞEHİR TURU DAHİL!!

BAHAR DÖNEMİ
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

(Bologna gidiş, Bologna dönüş)


19 Mayıs 2017 Hareket
 

3 Gece 4 Gün
 

1.Gün        İSTANBUL – BOLOGNA – FLORANSA


Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1321 sayılı tarifeli seferi ile saat 07.40’da Bologna’ya uçuş. Yerel saat ile 09.25’de varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Bologna şehir turu için hareket Şehir turumuzda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi,Eski Borsa Binası, Avrupanın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Floransa’ya hareket. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği  Geleneksel Floransa akşam yemeği ve gece turu (75€) turuna katılabilirler. Bu turumuzda Floransa’nın simgelerini akşam ışıklandırılmış halleriyle görme fırsatı bulacağız. Gerçekleştireceğimiz turun ardından Borghese sarayına hareket ediyoruz. Yapımı 13.yüzyılda tamamlanmış olan Borghese sarayında yemek eşliğinde Orta Çağ şovlarını izledikten sonra saraydan ayrılıyoruz. Turumuzun son durağı olan ve Floransa’yı yukarıdan görme fırsatı bulacağımız Rönesans’ın en önemli ismi olan Michelangelo’ya adanmış olan Michelangelo Meydanı’na gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 2.Gün        FLORANSA  


Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Arezzo & San Gimignano & Chianti şarap tadımı (90€) turuna katılabilirler. Turumuza ilk olarak Roberto Benigni’nin La Vita e’ Bella (Hayat Güzeldir) filmiyle ünlenen ve Toskana’nın en kalabalık 4.şehri olan Arezzo ile başlıyoruz. Şehir turumuzda Arezzo’nun yönetildiği belediye binası, bugünkü görünümünü alması 600 yılı aşan Arezzo Katedrali, yapımı 13.yüzyılda tamamlanan Santa Maria Della Pieve Kilisesi ve şehrin merkezi olan Piazza Grande (Büyük Meydan) görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası San Gimignano’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben San Gimignano şehir turuna başlıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da, 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterne Meydanı’nı göreceğiz. San Gimignano’da gerçekleştireceğimiz keyifli ziyaretin ardından Dünya’nın en ünlü şarabının üretildiği Chianti Bölgesi’ne hareket ediyoruz. Greve in Chianti bölgesinde Chianti şarabı, Toskana ekmeği ve bölgede üretilen peynir tadımının ardından turumuzu sonlandırıyoruz. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  

3.Gün          FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Toscana (75€) turuna katılabilirler. Bu turumuzda Toskana’nın batı bölgesinde bulunan meşhur kasabalarını görme fırsatı bulacağız. Turumuzun ilk durağı olan Lucca’da 85 bin kişi yaşamaktadır. Şehir, uzunluğu 4 km’yi aşan surlarla çevrilidir. Turumuzda şehrin merkez meydan olarak bilinen Piazza dell’Anfiteatro, yapımı 12.yüzyılda tamamlanan San Martino Katedrali, İtalya Birliğinin kurulmasına öncülük eden Giuseppe Garibaldi’nin heykelinin bulunduğu Piazza del Giglio, Dükler Sarayı ve  Lucca’nın en uzun yapısı olan Gunigi Kule’si görülecek yerler arasındadır. Lucca şehir turumuzun ardından Pisa’ya hareket. Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı göreceğiz. Öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Volterra’ya hareket. Turumuzun son durağı olan Volterra Pisa şehrinin bir belediyesidir. Şehir turumuzda ise M.Ö I. Yüzyıla ait olan Antik Roma Tiyatrosu, Volterra Duomo’su, kasabanın en büyük meydanı olan Piazza dei Priori, eski şehrin giriş kapıları olan Porta San Francesco ve Porta dell’Arco görülecektir. Turumuz sonrası Floransa’ya hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

 4.Gün         BOLOGNA – İSTANBUL


Sabah kahvaltısının ardından sebest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Siena (50€) turuna katılabilirler. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Siena turumuzun ardından Bologna Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1326 sayılı tarifeli seferi ile saat 18.55’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 22:25’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 

 

OTEL BİLGİSİ

IH Hotel Business 4* vb
(merkeze 10 – 15 km mesafe)
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) – Bologna (BLQ) / Bologna (BLQ) – İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen otelde veya benzer otelde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Panoramik Bologna ve Floransa şehir turları
 • Şehir vergileri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 

 • Vize ücreti (120 Euro)
 • Özel Seyahat sağlık sigortası (10 Euro)
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Opsiyonel turlar
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri


NASIL FAYDALANABİLİRİM


Rezervasyon gerekmektedir. Tel : 0(216) 360 59 48  ,  0(549) 240 49 81


 • 19 Mayıs 2017 Hareketli turlarda geçerlidir.
 • Kredi Kartlarına 9 Taksit İmkanı .
 • Fiyata dahil olan ve olmayan hizmetler, önemli bilgiler için lütfen detaylar bölümünü inceleyiniz.
 • Rezervasyon sonrası Flash Promosyon turlarımızda iptal ve iade yapılamamaktadır .
 • Tek Kişilik Oda Farkı 450 TL .0-2 Yaş 600 TL+ zorunlu hizmetler şeklindedir. Tek kişi ve çocuk bilgilerinin rezervasyon sırasında bildirilmesi gerekmektedir.
 • Firmamız, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
 • Hizmeti satın alıp sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.
 • Hizmet kodunuz  satın alma işleminiz sonrasında  e-posta adresinize gönderilecektir.
 • Gelen hizmet kodunu yazdırmanız veya kaydetmeniz ,rezervasyon sırasında belirtmeniz, yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
 • E-posta adresinize mail gelmediğini düşünüyorsanız "Spam","Junk" ya da "Önemsiz" adlı mail kutularına bakınız.
 • Dilediğiniz anda "Hesabım" linkine tıklayarak da satın aldığınız biletleri görüntüleyebilirsiniz, yazdırabilirsiniz.

Fonipon/TZ
.
- İstanbul
(216)360 59 48
 
%40

Toskana Turu | 19 Mayıs 2017 Hareketli, Pisa ve Floransa’yı ...
1.599 TL   2.665 TL
%30

Venedik Turu | 19 Mayıs 2017 Hareketli , 3 Gece 4 Gün 4* Ote...
1.799 TL   2.570 TL
%35

Klasik İtalya Turu | Bahar Yaz Dönemi Roma Venedik Floransa ...
1.599 TL   2.460 TL
%30

Güney İtalya Turu | Napoli(2) , Alberobello(2) , Lecce(1) , ...
1.599 TL   2.284 TL
%30

Sicilya Turu | İlkbahar Yaz Dönemi, THY ile Ulaşım, Transfer...
1.599 TL   2.284 TL
%37

Klasik İtalya Turu | İlkbahar Yaz Dönemi Pegasus Havayolları...
1.499 TL   2.379 TL
%40

Roma Turu | Bahar, Yaz ve Kış Dönemini Kapsayan, 3 Gece 4 Gü...
1.399 TL   2.332 TL
%35

Büyük İtalya Turu | Bahar & Yaz & Kış Dönemi, 7 Gece 8 Gün K...
1.799 TL   2.768 TL
© 2012 Fonipon Tüm hakları saklıdır .
Bu sayfayı ziyaret ettiğinizde kullanım koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız .

Tasarım & Programlama : Deltapro